Blik – czyli jakie kwoty możesz opłacić w ten sposób?

Blik – czyli jakie kwoty możesz opłacić w ten sposób?

BLIK – czym jest i jak działa?

BLIK to usługa płatnicza, która umożliwia dokonywanie szybkich i bezpiecznych płatności za pomocą smartfona. Aby korzystać z BLIK-a, wystarczy mieć dostęp do internetu oraz zainstalowaną aplikację mobilną z tą usługą.

Po zarejestrowaniu kart bankowych w aplikacji, użytkownik może dokonywać płatności w sklepach stacjonarnych oraz internetowych, a także przesyłać pieniądze innym użytkownikom BLIK-a. Dzięki szybkości i łatwości działania, BLIK zyskał popularność wśród Polaków, a coraz większa liczba sklepów oraz usługodawców akceptuje tę formę płatności.

Jakie kwoty możesz opłacić za pomocą BLIK-a?

BLIK umożliwia dokonywanie płatności w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych, ale jakie kwoty możesz opłacić za pomocą tej usługi? W zależności od banku, z którego korzystasz, kwoty płatności mogą być różne.

W większości banków maksymalna kwota, którą możesz opłacić za pomocą BLIK-a to 5 000 złotych. Jest to wystarczająca kwota, aby dokonać większości płatności, jednak przykładowo w przypadku zakupu samochodu bądź nieruchomości, kwota ta może być niewystarczająca.

W jakich sklepach można dokonać płatności BLIK-iem?

W przypadku sieci stacjonarnych, coraz więcej sklepów akceptuje płatności za pomocą BLIK-a. Do najpopularniejszych jakie akceptują BLIK-a należą: Biedronka, Carrefour, Tesco, Rossmann oraz McDonald’s.

W przypadku zakupów online, płatności BLIK-iem można dokonać w większości sklepów internetowych. Wystarczy, że sklep umożliwia płatność za pomocą BLIK-a i już można dokonać bezpiecznej transakcji.

Podsumowanie

BLIK to coraz popularniejsza forma płatności, która umożliwia szybkie i bezpieczne dokonywanie płatności za pomocą smartfona. Dzięki maksymalnej kwocie płatności na poziomie 5 000 zł, większość płatności może być dokonywana za pomocą BLIK-a, co czyni tę formę płatności bardzo wygodną dla użytkowników. Wiele sklepów stacjonarnych oraz internetowych akceptuje już BLIK-a, co również przyczynia się do wzrostu popularności tej usługi.