Euro 2021: Jak wygląda? Przewodnik dla kibiców

Euro 2021: Jak wygląda? Przewodnik dla kibiców

Euro 2021: Jak wygląda? Przewodnik dla kibiców

Euro 2021, również znane jako Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA 2020, to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich fanów futbolu. Po wielu opóźnieniach i zmianach spowodowanych pandemią COVID-19, turniej wreszcie rozpoczął się 11 czerwca 2021 roku i potrwa do 11 lipca 2021 roku. Oto przewodnik dla wszystkich kibiców, którzy śledzą te emocjonujące rozgrywki.

Grupy i stadiony

Euro 2021 jest rozgrywane w 11 różnych miastach w Europie. Grupy A, B, C i D są rozgrywane w Rzymie, Baku, Kopenhadze i Glasgow. Grupy E, F oraz mecze pucharowe są rozgrywane w Sewilli, Sankt Petersburgu, Budapeszcie, Bukareszcie, Amsterdamie, Londynie i Monachium. W sumie jest 51 meczów, w tym finał na stadionie Wembley w Londynie.

Zasady rozgrywek

24 drużyny z różnych państw europejskich rywalizują ze sobą na Euro 2021. Wyłonienie zwycięzcy odbywa się w trzech fazach: faza grupowa, faza pucharowa i finały. W fazie grupowej drużyny rywalizują w swoich grupach, a dwie najlepsze z każdej grupy przechodzą do fazy pucharowej. Następnie rozgrywane są osiem meczów o półfinały, a zwycięzcy tych meczów przechodzą do finałów.

Faworyci i gwiazdy

Wielu ekspertów uważa, że jednym z głównych faworytów do zdobycia tytułu jest reprezentacja Francji, która jest aktualnym mistrzem świata. Ponadto, drużyny jak Belgia, Hiszpania i Niemcy również liczą się w walce o tytuł. Warto również śledzić indywidualne występy takich gwiazd, jak Cristiano Ronaldo (Portugalia), Harry Kane (Anglia) czy Romelu Lukaku (Belgia), którzy mogą wprowadzić swoje drużyny na wyższy poziom.

Euro 2021 to nie tylko emocjonujący turniej piłkarski, ale także wydarzenie jednoczące całą Europę w miłości do futbolu. Dla kibiców jest to idealna okazja do śledzenia swoich ulubionych drużyn i zawodników, a także do wspólnego przeżywania pasji piłki nożnej. Trzymajcie kciuki i bawcie się dobrze podczas tego pięknego sportowego widowiska!